Yhteystiedot
Ohtâvuotâtiäđuh - Õhttvuõtt-teâđ - Oktavuohtadieđut

logo(1).jpg

Utsjoen kunta

PL 41

FI-99981 UTSJOKI

Satu-Marjut Pieski, hankepäällikkö

040 546 6514

satu.pieski@edu.utsjoki.fi

Hanna Helander, virkavapaalla 30.12.2021 asti

Saka_logo.png

Sámediggi | Saamelaiskäräjät

Sajos

FI-99870 INARI

Anni-Sofia Niittyvuopio, hankekoordinaattori

040 584 3098

anni-sofia.niittyvuopio@samediggi.fi

Henna Aikio, inarinsaamen opettaja

henna.aikio@edu.utsjoki.fi

040 5254013

Sirkka Sanila, koltansaamen opettaja

sirkka.sanila@edu.utsjoki.fi

Joni Saijets, pohjoissaamen opettaja

joni.saijets@edu.utsjoki.fi

Pohjoissaamen opettaja

Marianne Ketola

marianne.ketola@edu.utsjoki.fi